شبکه آنلاین

خدمات شبکه

بسیاری از شرکتهای کامپیوتری توانایی ارائه خدمات شبکه را دارا هستند ولی مشتریان این حوزه سرعت ارائه خدمات در کنار کیفیت بالای ارائه خدمات شبکه را در اولویت می دانند و انتخاب خود را در گرو داشتن حداقل این دو مورد می دانند ، آماری که شرکت گلوپ در سال 2015 بیرون داده است 23% از شرکت هایی که خدمات شبکه های کامپیوتری به مشتریان خود می دهند از ضعف شدید در نحوه ارائه به موقع خدمات شبکه بر خوردار هستند و مشتریان خود را از دست می دهند ، شبکه آنلاین توانسته است با دقت بالا در ارائه خدمات شبکه های متمرکز مشتریانی را بدست بیاورد

خدمات  ما

خدمات راه اندازی و استقرار شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات زیر ساخت شبکه

خدمات مشاوره

خدمات آموزشی

کاربرد شبکه وایرلس

کاربرد های شبکه های وایرلسشبکه های وایرلس بصورت جداگانه و یا ترکیب با شبکه کابلی دارای موارد استفاده زیادی می باشند. در اینجا موارد استفاده شبکه وایرلس و دلیل آن را توضیح می دهیم. موارد بی شمار دیگری نیز می باشند که مجموعه ها به فراخور نیاز می توانند از کاربرد شبکه وایرلس  بهره گیری کنند.

کاربرد وایرلس در هتلشبکه وایرلس در هتل

امروزه اینترنت به مانند موبایل به ابزاری تبدیل شده است که همگان علاقه دارند در هر مکانی به آن دسترسی داشته باشند. هتل ها نیز برای ارایه خدمات بهتر به مسافران با ارایه اینترنت رایگان در اتاق ها، لابی، کافی شاپ، رستوران و محوطه باز راحتی و امکانات بیشتری برای آنان فراهم نموده و مشتریان بیشتری را جذب می نمایند و یا با فروش آن می توانند علاوه بر ارزش افزوده برای هتل درآمد زایی نیز داشته باشند.

کاربرد وایرلس در دانشگاهدانشگاه

استفاده از اینترنت برای تحقیق و پژوهش لازمه کار دانشجویان و اساتید می باشد. همچنین دسترسی به منابع و سرور های موجود در شبکه مورد نیاز کارمندان، اساتید و دانشجویان می باشد. بسیاری از اساتید و دانشجویان مایل می باشند در کلاس ها، محوطه دانشگاه و خوابگاه ها با لپ تاپ و آی پد و موبایل به اینترنت و شبکه متصل شده و کار خود را انجام دهند که راه حل آن استفاده از شبکه وایرلس در محوطه دانشگاه می باشد.

کاربرد وایرلس در فرودگاهفرودگاه

یک مورد کاربرد شبکه وایرلس استفاده در فرودگاه ها برای مسافرانی است که در سالن فرودگاه منتظر نوبت پرواز می باشند در حین مدت انتظار که در برخی مواقع طولانی نیز می گردد ممکن است نیاز به چک کردن ایمیل ها، انجام کارهای شخصی و امور دیگر پیدا کنند. همچنین پرسنل فرودگاه در حین حرکت از دستگاه هایی استفاده می کنند که نیاز به اتصال به شبکه مرکزی را دارد.

کاربرد وایرلس در شرکت و اداراتشرکت ها و سازمان ها

با گسترش روز افزون استفاده از رایانه در سازمان ها و شرکت ها، استفاده از شبکه به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.در برخی اماکن امکان استفاده از سیستم کابلی بدلیل اجاره ای بودن محل و یا مجاز نبودن به نصب داکت و ادوات امکان پذیر نمی باشد. همچنین مدیران و مهمانان ممکن است علاقه به استفاده از نوت بوک شخصی خود داشته باشند. کاربرد شبکه وایرلس در این اماکن رفع این محدودیت ها می باشد.

کاربرد وایرلس در معدنمعادن

معادن عموما در عمق زیادی از زمین می باشند و پس از رسیدن به کف معدن، تونل های طولانی در آن گسترده می شود. به علت فاصله زیاد و ناپایداری و تغییر پذیری دیوار ها استفاده از کابل سخت و دشوار می باشد. کاربرد شبکه وایرلس در معادن برای ارتباط دستگاه هایی که نیاز به اتصال به شبکه دارند، مشاهده دوربین های مدار بسته و استفاده مهندسین و کارکنان از اینترنت در داخل معدن می باشد.

کاربرد وایرلس در کارخانهکارخانجات

عموما کارخانجات دارای محوطه وسیعی می باشد که شامل محوطه باز، ساختمان های اداری و سالن های تولید می شود. برای استفاده کارمندان از شبکه که ممکن است در نقطه دوری تنها یک شخص باشد، اتصال دستگاه هایی که توسط پرسنل حمل می گردند و در حرکت هستند و مکانهایی که به علت بعد مسافت و یا دشواری مسیر ارتباط از طریق کابل دیتا امکان پذیر نمی باشد از شبکه های وایرلس استفاده می گردد.

کاربرد وایرلس در بیمارستانبیمارستان ها

در بیمارستان ها پزشکان و متخصصین نیاز به استفاده از اینترنت با کامپیوتر شخصی خود دارند. تجهیزات آموزشی و تصویری از طریق شبکه به سرور مربوطه متصل می شود و برخی تجهیزات پزشکی و کنترلی نیز نیاز به اتصال به شبکه دارند. لذا برپایی شبکه وایرلس میتواند تمامی این نیاز ها را پوشش دهد.

کاربرد وایرلس در انبارانبار ها

با گسترش تکنولوژی برای کنترل موجودی انبارها از نرم افزار های انبارداری که بر روی سرور نصب می شود استفاده می گردد. کاربرد شبکه وایرلس در انبار استفاده از تجهیزاتی است که در دست انبار گردانان در حال تردد بین ردیف کالاها می باشند. برای اتصال این تجهیزات به سرور مرکزی از تکنولوژی WiFi استفاده می شود.

کاربرد وایرلس در سالن کنفرانسسالن های اجتماع

در این سالن ها مدعوین و حضار از طریق نوت بوک شخصی خود مطالبی را ممکن است بخواهند به حضار نمایش دهند و همچنین از تجهیزات صوتی و تصویری استفاده گردد که در پایان جلسه جمع آوری می گردد. همچنین حضار ممکن است نیاز به استفاده از اینترنت در طول جلسه داشته باشند. این ارتباطات با کمک وایرلس به بهترین شکل ممکن انجام می پذیرد.

کاربرد وایرلس در راه آهنبنادر و ایستگاه های راه آهن

در این مکان ها کارکنان در حال حرکت برای کنترل تردد مسافر و بار از تجهیزاتی استفاده می کنند که از تکنولوژی شبکه بی سیم استفاده می برند.

کاربرد وایرلس در پارکپارک ها،مراکز تفریحی و اماکن باستانی

افرادی که برای سپری کردن اوقات فراغت و تفریح به مراکز تفریحی مراجعه می کنند گاها نیاز به چک کردن ایمیل و یا مطالعه صفحات اینترنت پیدا می کنند که در صورت وجود اینترنت Wifi در مجموعه به راحتی با کمک موبایل و رایانه شخصی قابل حمل از آن استفاده می کنند.

کاربرد وایرلس در دوربیندوربین مدار بسته

در مجموعه هایی که دارای وسعت زیادی می باشند و یا دوربین ها در مکانهایی نصب شده اند که امکان کابل کشی وجود ندارد، از دوربین های IP Camera که قابلیت ارسال تصاویر بصورت بی سیم را دارند استفاده می شود.

موارد متعدد دیگری نیز برای استفاده از شبکه های وایرلس و راه اندازی شبکه با این سیستم قابل ذکر است که هر مجموعه با توجه به ساختار شبکه خود می تواند از آن بهره گیری کند.

در هرکجا و هرنقطه از خدمات و راهکارهای فنی وایرلس بهره مند شوید و با مشاورین ما در تماس باشید

امنیت و پشتیبان گیری داده ها

همواره یکی از اصلی ترین و مهمترین دغدغه های مدیران شبکه و شرکت ها از بین رفتن داده ها و یا آلودگی سیستم ها به انواع باج افزار ها ، تروجان ها و ویروس ها میباشد. علاوه بر این موارد مشکلات سخت افزاری عمر قطعات و  سرقت اطلاعات باعث از دست رفتن داده های مهم سازمان میگردد و ضررهای غیر قابل جبرانی را برای شرکت ها به همراه می آورد.

لذا اقدامات پیشگیرانه و به موقع باعث جلوگیری از این گونه حوادث و خسارات می گردد

ما با بهره گیری از جدیدترین راهکارهای امنیتی و بررسی نفوذپذیری و آسیب های موجود در شبکه راهکاری مناسب به شما ارائه خواهیم کرد و روش های مناسب پشتیبان گیری را برای حفظ اطلاعات شما پیاده سازی خواهیم کرد

×

سلام!

 

× سوالی دارید؟ با ما چت کنید