دیتاست چیست؟

دیتاست چیست؟

دیتاست چیست و چه معنایی دارد:


به‌طورکلی تمامی روش‌ها و متدهای یادگیری ماشین بر روی ‌داده‌ها اجرا می‌شوند و درواقع این داده‌ها هستند که نقطه شروع فرایند داده‌کاوی، علم داده‌ها و به‌طورکلی یادگیری ماشین می‌باشند.

دیتاست (data set) چیست؟

دیتاست مجموعه‌ای از داده ها است. در مورد داده های ‌جدولی، یک مجموعه داده مربوط به یک یا چند جدول پایگاه داده است. جایی که هر ستون از یک جدول، متغیر خاصی را نشان می‌دهد و هر سطر مربوط به یک رکورد داده شده از مجموعه داده مورد نظر است. دیتاست مقادیر هر یک از متغیرها مانند قد و وزن یک شیء را برای هر یک از اعضای مجموعه داده لیست می‌کند. هر مقدار به عنوان یک داده شناخته می‌شود. دیتاست ها همچنین می‌توانند از مجموعه اسناد یا پرونده‌ها تشکیل شده باشند.

دیتاست (مجموعه داده‌ها) در کار

“برای هفته آینده من نیاز به گزارشی در مورد فروش خود دارم!” آیا این سوال آشنا به نظر می‌رسد؟ شما می‌توانید در هر زمینه‌ای کار کنید ولی حداقل یک بار هم که شده در موقعیتی قرار می‌گیرید که باید بر اساس داده‌های شرکت خود گزارشی تهیه کنید. می‌توانید خودتان آن را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید، اما گاهی اوقات به داده‌هایی نیاز دارید که متعلق به شما نیستند و فقط می‌توانید از منابع دیگر دریافت کنید.

اما از کجا؟ اگر از سیستم CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی داده‌های خود را برای تجزیه و تحلیل و تجسم آن صادر کنید. اگر شرکت شما از یک نرم افزار تجاری مانند SAS ،SAP ،SPSS استفاده می‌کند باید همین کار را انجام دهید و پایگاه داده My SQL خود را مستقیماً به AnswerMiner وارد کنید. اگر کاملاً گم شده‌اید، ابتدا باید از بخش IT یا سرپرست خود بخواهید تا به شما کمک کند داده‌هایی را که می‌توانید صادر کنید به دست آورید. هرگز نترسید اگر گیر افتادید از شخص دیگری بخواهید که به شما کمک کند.

social media

 

یادگیری شما را بهتر می‌کند

آیا تا به حال تصمیم گرفته‌اید بعد از دیدن یک نمودار عالی، یک نمودار زیبا یا جالب تهیه کنید؟ البته بزرگترین مشکلی که دارید این است که یافتن دیتاست هایی که بتوانید از آنها برای ایجاد نمودارها یا نمودارهای سرگرم کننده استفاده کنید، همیشه دشوار بوده است. اگر ابزاری دارید اما فاقد دیتاست است، یادگیری نحوه تجزیه و تحلیل و تجسم چیزی که ندارید، می‌تواند یک چالش بزرگ باشد. خبر خوب این است که وب سایت‌های زیادی وجود دارد که در آنها می‌توانید انواع مختلفی از دیتاست های عمومی را پیدا کنید که می‌توانید برای یادگیری از آنها استفاده کنید.

بازار داده

ما برخی از دیتاست ها را از بسیاری زمینه‌ها مانند نظرسنجی، فناوری، منابع انسانی، بازی‌ها، اتومبیل‌ها و مجموعه داده‌های قدیمی Flower Iris جمع‌آوری کرده‌ایم. همه دیتاست ها تمیز و آماده برای تجزیه و تحلیل هستند. پس از ثبت نام رایگان می‌توانید از آنها به صورت رایگان استفاده کرده یا آنها را بارگیری کنید.

لینک کوتاه شده مطلب :

https://b2n.ir/e07453

دیتاست رایگان برای داده کاوی ، دیتاست متن فارسی ، دیتاست دیجی کالا ، دیتاست پزشکی ، دیتاست برای یادگیری ماشین ، دانلود دیتاست از کگل
دیتاست فروشگاه ، دانلود دیتاست از uci

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

 

× سوالی دارید؟ با ما چت کنید