ویرایش فریمور مودم ها از طریق خط فرمان لینوکسی

ویرایش فریمور مودم ها از طریق خط فرمان لینوکسی

جهت ویرایش فریمور مودم ها از طریق خط فرمان لینوکسی مراحل زیر را دنبال کنید:

نصب لینوکس

1- ابتدا شما باید سیستم عامل Ubuntu را با استفاده از نرم افزارهای ماشین مجازی مانند VMware Workstation Pro نصب و اجرا کنید. پس از نصب Ubuntu، پیش نیاز نرم افزاز qhuaweiflash را از طریق ترمینال Ubuntu با فرمان زیر به صورت آنلاین دانلود و نصب کنید:

کد:
sudo apt install qt5-default

2- سپس برنامه qhuaweiflash و همچنین فریمور مورد نظرتون رو از ویندوز به Ubuntu کپی و paste کنید.
3- برنامه qhuaweiflash را در Ubuntu اجرا کنید. سپس از منوی File و گزینه Open فایل فریمور خود رو انتخاب کنید.(اگر فایل فریمور توسط برنامه شناسایی نشد، پسوند آن را از حروف بزرگ به حروف کوچک تغییر دهید. BIN>> bin)
4- برای ویرایش WebUI آن را انتخاب و از منوی section گزینه دوم ( Extract with Header ) را انتخاب و فایل WebUI را در پوشه دلخواهتان اکسترکت و ذخیره کنید.
5- اکنون پوشه ای که WebUI را در آن ذخیره کرده اید باز کنید و در آن راست کلیک نموده و گزینه open in terminal را کلیک کرده و در ترمینال بازشده فرمان cpio -im -F image.bin را وارد و اینتر را بزنید تا فایل bin اکسترکت شود.(به جای image.bin نام فایل WebUI اتون را که اکسترکت کردیده اید، به صورت دقیق وارد کنید. مثلا: 005b0000-WEBUI.bin )

کد:
cpio -im -F image.bin

6- پس از اکسترکت شدن، فایل bin – WebUI رو از پوشه Delete کنید و در پوشه اکسترکت شده می توانید به ویرایش های دلخواتون بپردازید.
7- پس از اتمام ویرایش هایتون به پوشه اصلی که WebUI رو در آن اکسترکت کردید بازگشته و از ترمینال فرمان زیر را جهت Repack کردن فایل WebUI وارد کنید. توجه داشته باشید که قبل از repack کردن فایل، در آن پوشه به جز از دو فایل WebApp و data فایل دیگری وجود نداشته باشد. برای Repack کردن WebUI فرمان find | cpio -o -H newc -F ../12-005b0000-WEBUI.bin

کد:
find |cpio -o -H newc -F ../12-005b0000-WEBUI.bin

8- پس از Repack کردن فایل bin – WebUI از منوی section گزینه Replace Partition Image را زده و فایل bin ویرایش شده را در فریمور جایگزین کنید(قبل از جایگزینی فایل WebUI توجه داشته باشید که اگر نام فایل را تغییر داده اید، به همان نام اصلی آن دوباره تغییر نام بدید و در فریمور جایگذاری کنید):

کد:
12-005b0000-WEBUI.bin

در نهایت از منوی file فریمور خود را Save نمایید و فریمور جدید را از طریق پورت USB روی مودم خود فلش کنید.

لینک دانلود نسخه ویرایش شده به زبان انگلیسی نرم افزار qhuaweiflash (حجم 2 مگ)

لینک کوتاه شده مطلب :
ویرایش فایل bin ، ویرایش فایل در لینوکس ، خروج از vim ، ویرایش فایل در کالی ، جستجو در vi ، کپی پیست در vim ، ساخت دایرکتوری در لینوکس
ذخیره در vi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

 

× سوالی دارید؟ با ما چت کنید